Plotkara

  Zapewne znaczna część dziewczyn, a może nawet i chłopaków słysząc xoxo kojarzy sobie to z jednym- serialem Plotkara czyli Gossip Girl. 


fot.internet

  Serial pokazuje problemy nastolatków, którzy spokojnie mogą powiedzieć, że mają wszystko.  Czasami to wszystko zamienia się w nic, gdyż żadne miliony świata nie zatrzymają przyjaciół czy nie kupią miłości. Pieniądze nie są złe, ale kiedy jest ich nagle za dużo, mogą zniszczyć człowieka.

fot.internet

Gdybyś właśnie teraz, w tej minucie wygrał 35 000 000 zł, co byś zrobił? Oczywiście snujesz już plany, kupię to kupię tamto, wakacje tu, inwestycje tam, ale nigdy w życiu nie będziesz umiał wyobrazić sobie takich pieniędzy. Nowy samochód nie umili ci życia, gdy najbliżsi się od Ciebie odsuną z zazdrości do forsy, a nowi fałszywi przyjaciele są tylko, gdy jest sałata. Sałata jest, zaraz jej nie ma.

  Nie można myśleć wyłącznie o karierze, nauce i forsie, poświęcając ludzi którym zależy na nas.
Nie ważne jacy jesteśmy i kim jesteśmy, ale intrygi wymierzone w naszym kierunku i multum fałszywych, obłudnych ludzi są i będą wokół nas, należy tylko uważnie i racjonalnie patrzeć na pewne sprawy.


 Podoba mi się w tym serialu to, że nie mam ulubionej postaci. Dlaczego tak się dzieje? Dzięki ludziom, którzy stwarzają te postacie i dzięki aktorom, którzy umieją kierować charakterem swoich bohaterów, dodając często też coś od siebie. 

 fot. internet

Widać tutaj doskonale, że każdy z nich ma dobrą ale też i złą stronę, raz pomagają, raz cierpią a innym razem knują straszne intrygi by się zemścić.

 Podoba mi się też to, że mają wszędzie znajomości i dzięki temu mogą rozwiązać każdy problem. Razem mogą wszystko, bo umieją się wzajemnie uzupełniać.

Zadziwiające jest to, że oni ciągle imprezują ,intrygują czy robią zakupy i w szkole nie mają żadnych problemów.
  
Zauważyłam pewną zależność, Blair- jej ojciec rozstał się z jej matką dla modela, ojciec Nate'a jest w więzieniu, z ojcem Sereny nie wiem co się stało, ale w każdym bądź razie nie występuje, a ojciec Chuck'a zginął w tragicznym wypadku. Jedynie Dan i Jenny mają ojca, ale za to matka wyjechała.

Mają tylko jednego rodzica, które w dodatku nie poświęca im czasu, gdyż kariera jest na pierwszym miejscu.  To jest przerażające gdy rodzice ignorują swoje dzieci, myśląc wyłącznie o sobie i własnych ambicjach.


 ***

Absurdem w Plotkarze był odcinek świąteczny ( w pierwszym sezonie), w którym to Blair szła z ojcem w Central Parku, a przed nimi szła jej matka z partnerem ojca. Był to odcinek, w którym miała być Wigilia. Gdyby nie było śniegu to dałoby się to jeszcze jakoś zrozumieć, ale dlaczego Blair była w parku gdzie na drzewach były kolorowe liście? Zima jesienią? 


Serial wspaniały, cudne stroje, dobrzy aktorzy, ale czasami przydałyby się logiczniejsze sceny(pasujące, współgrające miejsca z czasem).

Buziaczki, xoxo
Pozdrawiam iiz755

Komentarze

Popularne posty