Przejdź do głównej zawartości

Jeden dzień


Dzisiaj skończyłam w końcu czytać książkę "Jeden dzień"  Davida Nichollsa  .

[Na jej podstawie powstał film z Anne Hathaway i Jimem Sturgessem]


Książka pokazuje losy przyjaciół- Emily i Dextera, w ciągu kilku lat. Są to urywki z ich bardzo istotnych i ważnych dni. 

Dexter- notoryczny podrywacz, flirciarz. Zmienia kobiety jak rękawiczki, ale jedna pozostaje w jego życiu niezmiennie- Emily. To o niej najczęściej myśli i to z nią chce rozmawiać w momentach załamania, kiedy jest pod wpływem alkoholu. 

Emily- kocha Dextera, zawsze go wspiera, marzy by w końcu z  nim być. On nie zauważa, że ona go kocha, ba nawet nie widzi, nie czuje że on również ją kocha. 

Są sobie przeznaczeni... Przed przeznaczeniem nie można uciec.

Czy byli w końcu razem? Jak potoczyły się ich losy przez kilka lat od momentu ukończenia studiów? Kim byli na początku i kim byli potem?

Nie zdradzę Wam fabuły, ani nie opiszę dokładnie streszczenia, bo uważam że lepiej jest wczytać się w książkę, bez wiedzy o tym co tam jest. Nutka tajemniczości lekiem na książki.
Pozdrawiam iiz755

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

365 schodów do raju? Mallorca= Pollenca

Patrząc na tytuł wpisu pewnie zastanawiacie się o co chodzi. O jakich schodach mówię. Już Wam wszystko wyjaśniam.

Dresy w kaktusy

Dzisiaj stylizacja wiosenno/ letnia. Chociaż na jeden weekend przyszło do nas lato i oby już tak zostało.

Strój troszeczkę nawiązuje do festiwalu Coachella, który miał ostatnio miejsce w miasteczku Indio w  Północnej Kalifornii:D W tym sezonie przeważają stylizacje z elementami boho. W każdym sklepie można  natknąć się na ciuchy z frędzlami, zwiewne sukienki czy bluzki w etniczne wzory itp.

Jeden dzień w Wenecji..

Po kilkunastu godzinach spędzonych w autokarze w końcu się budzę. Jest 6 rano. Nie czuję w ogóle zmęczenia. Jestem taka podekscytowana, bo za kilka godzin stanę na Placu Św. Marka.