Jesienna miłość

Wierzysz głęboko w cuda? A może że nic nie jest przypadkowe? Czasami są momenty zwątpienia, a czasami wiary.


Jakiś czas temu w  bibliotece wypożyczyłam książkę Nicholasa Sparksa "Jesienna miłość". Chciałam porównać film (Szkoła uczuć) do książki. Jest to moja pierwsza przeczytana książka tego pisarza i powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem jego powieści.

Nicholas Sparks urodzony w 1965 roku w Omaha. Jego pierwsza powieść "Pamiętnik" podbiła serca wielu czytelników. Wiele jego powieści można znaleźć również na wielkim ekranie m.in. Szczęściarz, I wciąż ją kocham, Pamiętnik, Jesienna miłość, Ostatnia piosenka czy Noce w Rodanthe.

Główny bohater Landon Carter jest szkolnym podrywaczem. Nie traktuje serio ludzi, którzy w jakiś sposób są inni np. Jamie Sullivan, córka pastora  uwielbiająca  czytać Biblię. Jest wyśmiewana przez ludzi ze szkoły. 

Każdy chociaż raz ocenił kogoś błędnie po samym wyglądzie. Tak też było w przypadku Cartera. Gdyby nie zgodził się występować w przedstawieniu i nie zaczął spędzać wspólnie czasu z Jamie, nigdy nie dałby jej szansy udowodnić że warta  jest  przyjaźni i później nie zakochałby się w niej.
  
Przez resztę książki widać zmiany jakie zachodzą w nim. Staje się zupełnie innym człowiekiem. Pozbył się  złych nawyków i zaczął być dobry dla dzieci z sierocińca.
Książka daje wiele emocji: raz się śmiejesz, raz nienawidzisz Cartera, raz wzruszasz się, aż w końcu przeżywasz wszystko razem z Jamie. Nie chcę zdradzać Wam zakończenia książki, dlatego zachęcam do przeczytania. Czyta się ją bardzo szybko i łatwo.

Na sam koniec jeszcze jeden z cytatów Landona :
„Uśmiecham się lekko, spoglądając ku niebu, świadom jeszcze jednej rzeczy, której wam nie wyjaśniłem: swoją drogą, wierzę teraz, iż cuda się zdarzają”.

Pozdrawiam iiz755 :)

Komentarze

Popularne posty