Radość dla początkujących i przyjaźń dla zaawansowanych...


"Zadowalał ją sam fakt, że ludzie choć przez chwilę poświęcali uwagę temu, co napisała, zostawiając jej czas i przestrzeń na to, by mogła dojrzewać z dnia na dzień. Pisała kronikę życia. Tu i teraz."

W baśni o Królowej Śnieżce było 7 krasnoludków, tutaj jest 7 kobiet.. a cała ta powieść mówi o 7 wyzwaniach, które otrzymały. Na pierwszy rzut oka wydają się banalne. Ale zanim je wykonają mija trochę czasu.. ten czas zmienia ich życie. Już nic nie jest tak jak wcześniej.

Czasami trafiasz do miejsca, gdzie czas biegnie na łeb na szyję, liczą się sekundy... gdzie widać jak granica między życiem a śmiercią się zaciera. Stajesz przy oknie i brakuje ci takich drobnostek jak kawałek chleba, inny kanał w TV czy przejażdżka autobusem.
Spoglądasz w lustro i nie poznajesz samego siebie. Główna bohaterka Kate znalazła się w takim miejscu. Na szczęście wygrała walkę z chorobą, a wokół niej było wielu przyjaciół gotowych pomóc w każdej chwili.

Erica spotkała na swojej drodze wielu inspirujących ludzi, zdobyła doświadczenie które pomogło jej przelać to wszystko na papier. Kilka faktów o niej :

Erice Bauermeister
  • amerykańska pisarka, urodzona w Pasadenie, w Kalifornii
  • mieszkała w północnych Włoszech
  • wydała debiutancką powieść: Szkoła niezbędnych składników
  • obecnie Erica mieszka w Seattle i uczy literatury oraz pisarstwa na Uniwersytecie Waszyngtońskim
  • inspiracje do tej konkretnej książki znajdziecie w podziękowaniu (na samym końcu) 
Moim zdaniem najlepsze wyzwanie miała Sara. Wyzwanie, które osobiście by mi odpowiadało.

Spoglądając na rozdziały, które zostały podzielone na poszczególne kobiety, widać że zaczyna się od najprostszego zadania, a kończy się na bardziej odważnych. Chociaż na każdą z nich miało to jakiś wpływ. Przemiana wewnętrzna, odkrycie nowej siły w sobie, czy chociażby radość z tak małej rzeczy. Mogą w końcu ze spokojem odetchnąć, bo jakaś część życia została w końcu zamknięta.
Autorka pisząc poszczególne rozdziały, które opowiadały trochę o przeszłości bohaterek, by przejść w teraźniejszość. Zawsze koniec był urwany. Nie lubię tej niepewności co się potem działo, albo jak wyglądał tatuaż Marion.  Szczególiki, ale chce się wiedzieć więcej.W której grupie ty jesteś? Początkująca czy zaawansowana? :D

Komentarze

Popularne posty