MODNY PIES vs. Modna torebka

PIES
Vs.

TOREBKI

Kobiety podążają za trendami wśród ciuchów i dodatków, faceci zaś wśród nowości technologicznych, gadżetów, samochodów. Ale gdzieś tak po środku jest zbiór ludzi mieszanych, którzy śledzą trendy wśród zwierząt czyli psów.

Nie mam bladego pojęcia dlaczego tak się zachowują, może po prostu brak im rozumu, a może chcą się wyróżnić. Na pewno chcą zwrócić na siebie uwagę "Patrz mam modnego psa". Spadaj i tak jesteś nudny.

Kiedy byłam dzieckiem  mnożyło się Sznaucerów, potem kilka lat później miastem zawładnęły Yorki, zapewne dzięki celebrytom. Idealne jako wyposażenie torebki. Swoje pięć minut miały Westy i Shi Tzu (wersja mniej włosów).

Od roku wśród psich trendów wysoko stoi Buldog Francuski. I chyba się ze mną zgodzicie, że jest słodki (jako szczeniak). Ja też miałam chwilową słabość na punkcie buldogów, ale to nie byłaby rasa dla mnie- nie tylko dlatego że chrapie.

Jest kilka punktów, wg których powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniej rasy:
  • wielkość mieszkania/ domu- od tego warto by było zacząć; karta ras powoli nam się zawęża
  • charakter/ natura psa- nie zawsze trzeba koniecznie się tym kierować, ale warto wcześniej się z tym zapoznać; czasami ludziom przeszkadza natura psa i potem niepotrzebnie oddaje się takiego czworonoga do schroniska, bo coś jej z nim "nie tak". Już o brutalnych sposobach pozbywania się psa nie powiem.  Ale wracając do tematu to wyznaję zasadę, że nie ważny jest charakter, ważne jak my nauczymy psa  się zachowywać. Jest takie powiedzenie "Jaki właściciel taki pies". Za złe nawyki możemy mieć pretensje wyłącznie do siebie. Pamiętajcie, że pies musi wiedzieć kto jest samcem Alfa. "Kto nosi spodnie w tym związku". Dobra koniec...
  • choroby genetyczne- wszystkie psy z płaskim pyszczkiem małą problemy z układem oddechowym np. buldog. Ta kwestia też może być ewentualnie brana pod uwagę.
  • opinie znajomych co do konkretnej rasy, pieniądze, itp. itd. 
Zwierzęta to też istoty i mają prawo do szczęśliwego i beztroskiego psiego życia. Dlatego nie kupujmy takiego z którym nie połączy Nas żadna więź, bo liczy się tylko opinia publiczna. W życiu są ważniejsze rzeczy niż bycie na topie.Komentarze

Popularne posty