Przejdź do głównej zawartości

Kurczaczki i zajączki czyli Wielkanoc


Zacznę od życzeń
Radosnych i spokojnych Świąt, bogatego zająca  i mokrego Śmigusa Dyngusa
Wesołego jajka :D


Obowiązkowa dygresja, czyli z czym kojarzy mi się kurczaczek...z serialem "Przyjaciele"- Joey, który miał małego kurczaka i bodajże gęś, albo kaczkę. Nigdy nie zapomnę tej sceny jak Chandler siedział w łódce i oglądał "Słoneczny patrol", kurczak był na stoliku obok, a gęś czy kaczka pływała w beczce...  albo tej jak kurczak utknął w piłkarzykach.


Pierwsze pieczenie wielkanocnej babki i mazurka w towarzystwie "Jenny" z radia za mną. Już nigdy nie zostawię na ostatnią chwilę przygotowywania potraw.  Nerwówa... pomieszanie przepisów... a kilku składników prawie zapomniałabym dodać. Roztargnienie ostatnio zaczęło dominować.

Przy mazurku przyszło zwątpienie i wtedy w radiu usłyszałam ,, ... zawsze było coś nie tak" (dzisiaj owszem).  Prawie złapałam się za głowę a potem "..wierzę, że to co robię ma sens" (pieczenie) . Piosenka o Jenny, a jednak pewne wersy pasują do pieczenia- skazanego na porażkę...Boże Narodzenie ma sens, pieczenie Murzynka ma sens i ewentualnie śnieg ma sens. Jakoś Wielkanoc nie powala na kolana. Przynajmniej ja tego nie czuję. Otwierasz lodówkę i co? Widzisz same szynki i jajka. Potem na deser łaskawie pojawi się twardy mazurek. A gdzie ta magia jak na Gwiazdkę?

Wielkanoc jest fajna, ponieważ wszystko budzi się do życia. W pokoju pojawiają się nowe, kolorowe kwiaty. Chociaż ostatnio pogoda płatała nam figle- żarty na Prima Aprillis- śnieg, słońce, deszcz i burza, mix wszystkiego. Pozdrawiam :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

365 schodów do raju? Mallorca= Pollenca

Patrząc na tytuł wpisu pewnie zastanawiacie się o co chodzi. O jakich schodach mówię. Już Wam wszystko wyjaśniam.

Dresy w kaktusy

Dzisiaj stylizacja wiosenno/ letnia. Chociaż na jeden weekend przyszło do nas lato i oby już tak zostało.

Strój troszeczkę nawiązuje do festiwalu Coachella, który miał ostatnio miejsce w miasteczku Indio w  Północnej Kalifornii:D W tym sezonie przeważają stylizacje z elementami boho. W każdym sklepie można  natknąć się na ciuchy z frędzlami, zwiewne sukienki czy bluzki w etniczne wzory itp.

Jeden dzień w Wenecji..

Po kilkunastu godzinach spędzonych w autokarze w końcu się budzę. Jest 6 rano. Nie czuję w ogóle zmęczenia. Jestem taka podekscytowana, bo za kilka godzin stanę na Placu Św. Marka.