Święta do poduszki, czyli kilka książek i filmów na Gwiazdkę

Na planowanie Bożego Narodzenia nigdy nie jest za wcześnie.... - Święta, święta...Przeważnie jesteśmy tak skoncentrowani  na tym, czego byśmy chcieli, że nie potrafimy docenić tego, jacy już jesteśmy szczęśliwi- Świąteczny sweter

Powieść "Świąteczny sweter" to książka, którą przynajmniej raz w życiu warto przeczytać. Idealna pod choinkę. Pokazuje wartości, o których zapominamy. Gonimy za pieniędzmi, zamiast cieszyć się z małych rzeczy, które się nam przytrafiają.

Główny bohater, który trochę pogubił się w życiu, odtrąca swoich bliskich. Cały czas ma pretensje i obwinia ich za swoje niepowodzenia. Musiał pokonać długą drogę, żeby zrozumieć jak wiele stracił.


 Okres Bożego Narodzenia dla kobiety oznacza sporo obowiązków i przygotowań. Wszystko musi być perfekcyjne, za wszelką cenę i często dużym kosztem. Ale to dzięki kobietom wszystko jest dopięte na ostatni guzik. 

Książka obyczajowa o miłości, rodzinie i Świętach :) Przedstawia historię trzech kobiet- Holly, Carol i Beth, które w pewien sposób są ze sobą powiązane.


 Czyta się ją szybko, łatwo i przyjemnie. Mała odskocznia od codzienności czy od szaleńczych przygotowań.

Rzadko spotyka się książki typowo o tematyce Bożego Narodzenia. W swoim życiu przeczytałam trzy: "Opowieść Wigilijna", "Świąteczny sweter" oraz "Święta, święta".


Natomiast jeśli chodzi o filmy to...

Ze Świątecznych kinowych nowości na pierwszym miejscu są "Listy do M 2". Druga część jest jeszcze lepsza niż pierwsza i bardziej wzruszająca niż pierwsza :D

 Jak ktoś wybiera się do kina, a nie widział poprzedniej części to muszę Wam powiedzieć, że warto zobaczyć poprzednią. Warto, a nawet trzeba. Dużo wątków nawiązuje do pierwszej części, także łatwiej będzie zrozumieć drugą część. 

Film na którym płacze się zarówno ze śmiechu jak i ze wzruszenia. Dawno nie widziałam tak dobrej polskiej komedii. ;)

 Nie ma określonego głównego bohatera, jest kilka historii które się że sobą przeplatają, tak jak np.w filmie Walentynki czy Sylwester w Nowym Jorku.
Święta to czas kiedy chcemy wypaść perfekcyjnie. Barszcz musi być idealnie ugotowany, dom idealnie ozdobiony, a prezenty idealnie zapakowane. Wszyscy mamy siedzieć szczęśliwi i tym samym udowadniać jak bardzo zgraną i kochającą rodziną jesteśmy.

Taką próbę zachowania pozorów można zobaczyć na Wigilii w rodzinie Cooprów. Chociaż i tak wiadomo, że idealne Święta istnieją tylko w katalogach reklamowych. Jeżeli uważacie, że Wasze Święta są straszne, obejrzyjcie "Kochajmy się od Święta".

Nawet  te mało idealnie i nie planowane mogą być na swój sposób udane.Pozdrawiam

Komentarze

Popularne posty