Czarna maxi w eleganckiej stylizacji


 Cofnijmy czas o kilka, a nawet kilkanaście lat wcześniej... Do chwili gdzie normą było, że kobiety nosiły sukienki i uwielbiały kapelusze z dużym rondem.


 Dzisiejszy wpis pokazuje stylizację elegancką i kobiecą. Charakter sesji miał nawiązać do dawnych czasów. Czarna maxi, a do tego kapelusz, który podkreśla charakter stylizacji. Suknia idealna na czerwony dywan np. na rozdanie Oscarów.

Zawsze powtarzano jak mantrę, że tylko krótkie sukienki są dobre. Krótkie i koniec kropka. Długie nie, bo wyszły z mody. A mnie zawsze kusiło, żeby ubrać długą do kostek i w końcu się udało.


Nie ma postów bez dygresji. I to jest właśnie ten moment na dygresję. Idąc ulicą i mijając kolejne kamienice patrzy się zawsze na fasadę. To po niej ocenia się stan budynku, a także to czy nam się podoba. Znaczna część kamienic z zewnątrz jest zaniedbana. Nie ma środków na ich odremontowanie. Wielka szkoda.

Przechodząc obok starych kamienic zastanawiałam się co kryją w środku. Jaka jest ich historia? Moja ciekawość do tego co kryje się wewnątrz w końcu wygrała. Fasada nie zawsze odzwierciedla środek. Niektóre kamienice nie kryją w sobie nic ciekawego, wręcz odpychają. Są też takie które pozytywnie zaskakują. Podczas tego spaceru po jednej z ulic Poznania mogłam na własnej skórze się o tym przekonać. Piękne witraże Hugo Hell Posen, rzeźby na ścianach i drewniane, kręcone schody. Musimy dbać o historię, która jest tak blisko nas a jednak jest tak pomijana. Zostawiona na pastwę niszczenia.
Takie wielkie miasto, ale kryje tyle tajemnic o których nie mamy pojęcia...

  Dress Zara| Hat Stradivarius


 fot. Daria BętkowskaKomentarze

Popularne posty