Przejdź do głównej zawartości

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

 Ktoś kiedyś powiedział, że wrocławski Rynek na Święta różni się tym, że są kramy i masa ludzi.
To prawda. Te tłumy przeszkadzają w swobodnym poruszaniu się po płycie Rynku. Ale jest to ważny element świątecznych jarmarków. Są tłumy znaczy, że się podoba. Ludzie chętnie biorą udział w takich wydarzeniach.
Żeby poczuć świąteczny klimat włączmy sobie coś świątecznego. Pisząc ten post akurat w radiu leci Have Yourself A Merry Little Christmas. Bardzo melancholijna i piękna piosenka.

 Muszę przyznać, że ten jarmark był bardzo podobny do berlińskiego. Z głośników lecą świąteczne kolędy, na każdym kroku ludzie pijący grzańca, dzieci w kuli ze sztucznym śniegiem, stragany obwieszone piernikami i owocami w czekoladzie, dla zmarzluchów stragany z ciepłymi skarpetami. A całą otoczkę świąt zamykają bańki mydlane, które zamiast śniegu krążyły nad głowami przechodniów.
 Z całą pewnością małe dzieci mogą poczuć się tutaj jak w raju. Prawie jakby były w wiosce Św. Mikołaja. Stragany z kolorowymi cukierkami i lizakami, bańki mydlane, karuzele, ludzie przebrani za Mikołajów, gigantyczna choinka, sanie z reniferami, krasnale, gadająca głowa Łosia. Gdyby spadł śnieg to już w ogóle byłyby w siódmym niebie.


Co ciekawe znalazł się też akcent poznański na wrocławskim jarmarku. Można było skosztować Rogali Świętomarcińskich, które w Poznaniu zawsze pojawiają się na 11.11 :) 
 A zaraz obok był gadający Łoś. Zachęcał przechodniów do uśmiechu, do kupowania, mówił że jest tutaj tak pięknie. A w przerwach między mówieniem chrapał. Autentycznie :D Coś niesamowitego.

Do Świąt pozostało 9 dni. Już coraz bliżej :)

Jeśli chcecie zobaczyć jak było w innych miastach to zapraszam do wcześniejszych wpisów:Komentarze

Popularne posty z tego bloga

365 schodów do raju? Mallorca= Pollenca

Patrząc na tytuł wpisu pewnie zastanawiacie się o co chodzi. O jakich schodach mówię. Już Wam wszystko wyjaśniam.

Dresy w kaktusy

Dzisiaj stylizacja wiosenno/ letnia. Chociaż na jeden weekend przyszło do nas lato i oby już tak zostało.

Strój troszeczkę nawiązuje do festiwalu Coachella, który miał ostatnio miejsce w miasteczku Indio w  Północnej Kalifornii:D W tym sezonie przeważają stylizacje z elementami boho. W każdym sklepie można  natknąć się na ciuchy z frędzlami, zwiewne sukienki czy bluzki w etniczne wzory itp.

Jeden dzień w Wenecji..

Po kilkunastu godzinach spędzonych w autokarze w końcu się budzę. Jest 6 rano. Nie czuję w ogóle zmęczenia. Jestem taka podekscytowana, bo za kilka godzin stanę na Placu Św. Marka.