Sekret życia?Sekret życia to wiedzieć, że sam spełniasz swoje marzenia. Gdy idziesz za głosem serca. Wierzysz w siebie. Gdy możesz robić to, co chcesz, wtedy, kiedy chcesz. Gdy pamiętasz, kim jesteś i skąd pochodzisz. Sekret życia to żaden sekret. Przenika całe Twoje życie. To radość z tego co już jest. 
Jesteś cudem
Każdy z nas ma na swoim koncie różne doświadczenia. Jedne mniej bolesne, inne bardziej. Czasami przychodzi taki moment, że siadamy i zaczynamy analizować swoje życie. Wracamy do przeszłości i odkrywamy nowe fakty albo zadręczamy się tym czego nie zrobiliśmy. Brakuje nam wtedy kogoś kto postawiłby nas do pionu albo poradził co dalej.

Oprócz rady "Żyj teraźniejszością" czy "Wszystko będzie dobrze", których i tak nie chcemy słuchać, jest jeszcze wiele innych, cennych wskazówek. Można znaleźć je w internecie, w powieściach, filmach czy poradnikach.

Kiedy mam sięgnąć po poradnik, który w teorii miałby pomóc, wygląda to mniej więcej tak, że sprawdzam ile ma obrazków, ile tekstu itd. Jak już przebrnę przez ten etap przychodzi kolejny- etap czytania. Jestem wtedy  podekscytowana, ale z każdą stroną mój entuzjazm maleje. W końcu daję sobie spokój i odkładam poradnik na półkę. Tym sposobem mam cztery zaczęte i nieskończone poradniki.

Pewnego dni wszystko się zmieniło. Znalazłam książkę motywacyjną, odbiegającą od standardowych poradników. Nie znajdziecie w niej Top 10 cennych rad, ale 50 felietonów przedstawiających różne osoby i ich historie. Po przeczytaniu każdej z historii będziecie mogli samodzielnie wysnuć wnioski.

Dzięki temu zdałam sobie sprawę, że czasem musimy zgubić drogę w podróży, jaką jest nasze życie. Nie zawsze wybrałabym te objazdy, na które trafiam, chociażby Drogę Raka, ale niekiedy takie trasy wybierają mnie, a zawsze prowadzą dokładnie tam, gdzie miałam trafić.
Jesteś cudem

Książka ta pomaga zrozumieć pewne aspekty i spojrzeć na różne rzeczy z innej strony. Można zastanowić się nad swoim życiem i dojść do wniosku, że właściwie to mogłoby być gorzej. Czasami za bardzo panikujemy i nie doceniamy tego co mamy. Powinniśmy skupić się na tym co jest tu i teraz. Przeznaczenie i tak zrobi swoje.
Komentarze

Popularne posty