Jesienny przegląd półki


 Żeby na chwilę oderwać Was od monotonii wpisów podróżniczych chciałabym się z Wami podzielić kilkoma książkami, na jakie ostatnio trafiłam.


 Piknik z niedźwiedziami- całkiem przypadkowo natrafiłam na film. Zaintrygował mnie ten tytuł i fakt, że miał to być film podróżniczo- przygodowy. Bardzo podobała mi się muzyka, nie była zbyt nachalna. Opowiada on historię pary przyjaciół, którzy chcą sobie udowodnić, że pomimo wieku mogą przejść Appalachian Trail. Szlak biegnie od góry Springer Mountain w stanie Georgia do góry Mount Katahdin w stanie Maine. Zarówno książka jak i film są ciekawe i warto po nie sięgnąć.


 Make photography easier- W prosty i łatwy do zapamiętania sposób przedstawione są różne sztuczki fotograficzne. Czasami coś, co wydaje się banalne jest najlepszym sposobem na zrobienie zdjęcia, czy przygotowanie scenerii, dobór rekwizytów. Całość dopełniają przepiękne zdjęcia, które momentami dodają melancholijnego klimatu, a czasami potrafią pobudzić wspomnienia z wakacji.


Busem przez świat. Australia za 8 dolarów- Książka, która jest o wiele lepsza niż typowe przewodniki. Po przeczytaniu kilku stron zdałam sobie sprawę, ile przydatnych rzeczy zostało mi w głowie. Czasami jak sięgam po przewodniki i poprzez ogrom danych, jakie są w nich podane nie jestem w stanie większości spamiętać, potem przyklejam kolorowe karteczki i strzałki tak żeby łatwo było znaleźć przydatne informacje. Tutaj jest ciekawie. Zostałam wciągnięta w wir podróży, akcji, adrenaliny. Aż z chęcią bym się spakowała i ruszyła w podróż do Australii.

Pozdrawiam :)

Komentarze

Popularne posty